Stomatologia dziecięca Gorzów Wlkp. - Aleksandra Brożyńska - Wornbard

Przejdź do treści

Menu główne:

Żeby skutecznie bronić zęby przed próchnicą, koniecznie powinno się zadbać o nie od najmłodszych lat. Zdecydowanie stoimy na stanowisku,że Państwa Pociechom niezbędna jest stała opieka stomatologiczna,ponieważ tylko ona zapewni właściwą ochronę zębów.
Dziecko jest wymagającym pacjentem, którego przede wszelkim powinno się przyzwyczaić do środowiska gabinetu stomatologicznego.A zatem pierwsza wizyta polega najczęściej na zaznajomieniu dziecka z naszym personelem, żeby pomóc maluchom w adaptacji i zbudowaniu zaufania do stomatologów.
Dział stomatologii zajmujący się profilaktyką, leczeniem oraz dbaniem o rozwój zębów od najwcześniejszych lat nazywa się pedodoncją.Podczas, gdy w przypadku osób dorosłych praca stomatologa polega głównie na leczeniu zębów, to dentysta dziecięcy zajmuje się przedewszystkim prewencją, dbając o właściwy rozwój zębów dziecka izabezpieczenie ich przed ewentualnym rozwojem próchnicy. Podstawy pedodoncji to: leczenie zębów mlecznych i stałych w trakcie ich rozwoju, profilaktyka próchnicy, leczenie wad zgryzu, rehabilitacja zaburzeń związanych z ząbkowaniem.
Stomatologia dziecięca Gorzów
W przypadku wizyty dziecka w gabinecie dentystycznym najistotniejszą funkcję odgrywają rodzice. Powinniście Państwo wcześniej przygotować dziecko na spotkanie ze stomatologiem. Nie powinno ono wyczuwać niepokoju czy lęków ze strony rodziców. Od tego jak pociecha zostanie przygotowywane do spotkania z dentystą w szerokiej mierze będzie zależała późniejsza jego dbałość o zęby. W naszym gabinecie dziecko każdorazowo jest nagradzane zaswoją odwagę jak również za dotychczasową dbałość o ząbki, co zdecydowanie motywuje do starannej higieny jamy ustnej w przyszłości.
Podczas wizyty u nas Państwa dziecko otrzyma informacje wyjaśniające istotę regularnego mycia zębów. Jednocześnie tego typu komunikacja pomaga namw zapoznaniu dziecka ze sprzętem stomatologicznym. Dbamy, aby nasz gabinet wyglądał przyjaźnie oraz spełniał potrzeby ciekawości dziecka, żeby przykuć uwagę naszego małego pacjenta, odwracając tym samym jego koncentrację na zabiegach związanych z prewencją bądź leczeniem.
 
tel. 660 98 61 98 ul. S. Maczka 15/2 Gorzów Wielkopolski
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego